Mutu: Nu este mare lucru să învingi pe Liverpool

Internaţionalul român al echipei AC Fiorentina, Adrian Mutu, a declarat că nu va fi o mare realizare pentru gruparea pregătită de Cesare Prandelli dacă va câştiga, marţi, în faţa formaţiei FC Liverpool, în grupa E a Ligii Campionilor, informează tabloidul englez The Sun.

Mutu: Nu este mare lucru să învingi pe Liverpool (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

"Cândva în trecut, să învingi pe Liverpool reprezenta o mare realizare şi ai fi putut să faci un mare caz din asta, dar acum nu mai este cazul. De când am venit la Florenţa, echipa şi clubul au crescut până la un asemenea nivel încât, acum, putem învinge pe oricine pe stadionul nostru", a declarat atacantul român pentru publicaţia britanică.

Mutu a adăugat că este convis că tehnicianul Cesare Prandelli nu va face o tactică specială pentru a-i marca pe Fernando Torres şi Steven Gerrard: "Sunt singur că nu vom face planuri speciale pentru Torres şi Gerrard, nu este stilul nostru".

Partida AC Fiorentina - Liverpoool, din grupa E a Ligii Campionilor, va avea loc, marţi seara, de la ora 21.45, pe arena Artemio Franchi din Florenţa.

Internaţionalul român în vârstă de 30 de ani a comentat şi perioada petrecută la Chelsea Londra. "Perioada petrecută în Anglia nu a fost deloc uşoară. Eram foarte tânăr şi am avut multe necazuri. Totuşi, în prezent sunt un jucător mai bun, mai matur şi mult mai puternic fizic", a spus Mutu.



comentează şi tu Momentan sunt 0 comentarii
Taguri:
MUTU fiorentina ,
fiorentina LIVERPOOL ,
liga campionilor mutu
COMENTARII

Nu exista comentarii

COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMǍ Nu existǎ articole similare
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa