Prima pagină » Politic » Mesajul preşedintelui de Anul Nou: „2019 a fost anul victoriei democraţiei şi al implicării civice. Un an nou fericit!”

Mesajul preşedintelui de Anul Nou: „2019 a fost anul victoriei democraţiei şi al implicării civice. Un an nou fericit!”

Preşedintele Klaus Iohannis a transmis, marţi, un mesaj cu prilejul Anului Nou. Şeful statului a afirmat că 2019 a fost anul victoriei democraţiei şi al implicării civice şi că în 2020 va continua demersurile alături de cetăţeni pentru a construi „România normală”.
Mesajul preşedintelui de Anul Nou:
Diana Grigore
31 dec. 2019, 12:25, Politic

„2019 a fost anul victoriei democraţiei şi al implicării civice, când am arătat tuturor că suntem o naţiune unită în jurul unor valori şi idealuri comune. Am deplină încredere că, şi în acest nou an care stă să înceapă, vom rămâne însufleţiţi de visul nostru pentru o Românie mai bună. Să construim împreună aşadar, cu solidaritate şi speranţă, România normală, ţara care devine cu adevărat acasă pentru toţi românii, oriunde s-ar afla. Un An Nou fericit, tuturor! La mulţi ani!”, este mesajul transmis de Klaus Iohannis, într-un comunicat de presă remis MEDIAFAX.

Ministrul de Interne, Marcel Vela, a afirmat, marţi, în cadrul unei videoconferinţe pe care a avut-o cu prefecţii din ţară, că în noaptea de Anul Nou sunt programate 180 de manifestări culturale la nivel naţional, fiind mobilizaţi 21.500 de angajaţi ai Ministerelui.

 

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da