Prima pagină » Sport » Ana Bogdan a fost învinsă de Emma Răducanu şi a părăsit turneul Transylvanian Open

Ana Bogdan a fost învinsă de Emma Răducanu şi a părăsit turneul Transylvanian Open

Emma Răducanu (23 WTA) s-a calificat, joi după-amiază, în sferturile de finală ale turneului de tenis Transylvania Open, de la Cluj Napoca, învingând-o în optimile de finală pe sportiva română Ana Bogdan.
Ana Bogdan a fost învinsă de Emma Răducanu şi a părăsit turneul Transylvanian Open
Rafael Hekman
28 oct. 2021, 17:36, Sport

Favorita numărul 3 s-a impus în două seturi, cu 6-3, 6-4, după o oră şi 31 de minute.

În primul set, Răducanu a făcut break-ul devreme, după care nu a cedat nici un set pe propriul serviciu, câştigând cu 6-3.

Actul al doilea l-a început la fel de bine, cu break, dar a fost egalată de Ana Bogdan la 2-2. În game-ul 7, sportiva română a cedat din nou serviciul şi nu a mai reuşit să revină în meci, ultimul game fiind câştigat la zero de britanică.

În sferturile de finală, Emma Răducanu o va întâlni pe ucraineana Marta Kostyuk (55 WTA).

Prezenţa în sferturile de finală, Emma Răducanu va fi recompensată cu 60 de puncte WTA şi 5800 USD.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da