Prima pagină » Sport » Repaus de cinci zile pentru Abbiati după accidentarea din meciul cu Tottenham

Repaus de cinci zile pentru Abbiati după accidentarea din meciul cu Tottenham

Portarul formaţiei AC Milan, Christian Abbiati, are nevoie de cinci zile de repaus şi va fi indisponibil pentru meciul cu echipa Chievo, din campionatul Italiei, după ce a suferit o traumă cerebrală la partida cu Tottenham, din Liga Campionilor, informează agenţia Ansa.
16 feb. 2011, 13:16, Sport

Christian Abbiati s-a accidentat în zona cervicală în minutul 17, el fiind scos de pe teren pe targă şi transportat la spital unde a fost supus unor teste suplimentare. El a fost externat în cursul nopţii.

Deorece Abbiati nu se va putea antrena cinci zile şi nu va putea juca în meciul cu formaţia Chievo Marco Amelia va fi cel care va apăra poarta Milanului la partida de duminică.