Botiş a prezentat aprecierile faţă de noul Cod al Muncii primite de la patroni
12:50, 10 Mart. 2011
Ministrul Muncii, Ioan Botiş, a prezentat, joi, într-o conferinţă de presă a PDL, opiniile favorabile pe care le-a primit din partea unor patroni cu privire la noul Cod al Muncii, arătând că nu a primit aprecieri din partea angajaţilor, dar noul Cod va duce la crearea a 90.000 de locuri de muncă.