- Home
- Cultură-Media
- (18.09.2020, 13:56)
- Sebastian Ujica
- Home
- Video
- Politic
- Vești bune
- Economic
- Social
- Externe
- Healthcare Trends
- Marius Tucă Show
- Gândurile lui Cristoiu
- Coronavirus
- Facem România bine
Melodia emblematică din jocul Quake va fi lansată pe vinil de formaţia Nine Inch Nails, după 24 de ani
- Fanii jocului Quake au primit o veste bună de la formaţia Nine Inch Nails
- Melodia din joc va fi lansată pe vinil pentru prima dată după 24 de ani
- Quake a fost lansat în 1996 şi a avut apoi 4 continuări
197 afişări

Quake este considerat în continuare unul dintre cele mai importante jocuri din toate timpurile. A strâns milioane de fani din întreaga lume de la lansare în 1996.
Pentru fanii jocului, muzica creată de formaţia Nine Inch Nails este emblematică. Iar de acum o pot asculta şi pe vinil! Este prima dată când se întâmplă acest lucru iar vinilul conţine 10 piese.
Nu este singurul vinil lansat. Muzica din filmul The Social Network care a obţinut Globul de Aur şi premiul Oscar în urmă cu un deceniu poate fi şi ea ascultată pe vinil.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Cât câștigă o tânără din Suceava care are nouă milioane de abonați pe canalul de YouTube
-
O femeie din Bacău a murit după ce a fost vaccinată. Explicaţia CNCAV: Suprapunere de evenimente
-
AstraZeneca a anunţat că livrările vaccinului său vor fi mai mici decât planificase, din cauza unor probleme apărute la una dintre fabricile sale
-
Coronavirusul a ajuns şi în ultima zonă ”neinfectată” a Statelor Unite

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.





ULTIMA ORǍ
vezi mai multe