Premieră în sistemul energetic: cărbunii ies de pe podiumul producătorilor
23:55, 29 Mart. 2021
Cărbunii au livrat anul trecut 16,5% din energia României, situaţie fără precedent în contextul în care marile termocentrale din bazinul Olteniei mereu se situau la peste 20% din mixul energetic, conform Ziarului Financiar. Totodată, potrivit datelor din raportul anual al Autorităţii Naţionale de Reglementare în domeniul Energiei (ANRE), energia verde a avut anul trecut o […]