Prima pagină » Economic » Firma de leasing te dă în judecată şi după ce-ţi ia maşina

Firma de leasing te dă în judecată şi după ce-ţi ia maşina

Peste 80% dintre clienţii care au returnat deja automobilul sunt acţionaţi în instanţă. Soluţia stă în renegocierea pe cât posibil a condiţiilor de finanţare sau în cesionarea contractului.
Firma de leasing te dă în judecată şi după ce-ţi ia maşina
30 apr. 2009, 01:53, Economic

Firmele de leasing nu mai reuşesc să-şi recupereze pierderile generate de clienţii rău-platnici doar prin recuperarea bunului. Astfel, companiile aleg să dea în judecată clienţii pentru acoperirea diferenţelor.

Citește mai multe despre firmele de leasing pe www.cotidianul.ro

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da