- Home
- Externe
- BUCUREŞTI, (17.02.2023, 12:25)
- Petru Mazilu
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Armata lui Putin suferă pierderi grele. Serviciile secrete britanice oferă o nouă estimare a numărului de ruşi ucişi
Între 40.000 şi 60.000 de militari ruşi au fost ucişi în Ucraina, estimează serviciile secrete din Marea Britanie, potrivit Sky News.
16000 afișări

Serviciile secrete britanice au estimat că între 40.000 şi 60.000 de membri ai forţelor ruseşti au murit de la începutul războiului.
Este pentru prima dată în ultimele luni când Marea Britanie a oferit o estimare a numărului de ruşi ucişi. În septembrie Serviciile secrete britanice au anunţat că au murit aproximativ 25.000 de soldaţi ruşi.
Cifra include atât forţele Ministerului rus al Apărării, cât şi forţele contractorilor militari privaţi.
ULTIMELE ȘTIRI
-
UNTOLD ajunge în Dubai/ Edy Chereji: La festival vor fi prezenți peste 200 de artiști
-
Ciolacu la asumarea răspunderii pe noile măsuri fiscale: De astăzi, s-a terminat cu dubla măsură / Se va încheia o etapă din istoria României. Astăzi, se termină cu şmecheria
-
Ciolacu: Oprirea risipei bugetare, primul obiectiv când am pornit această reformă fiscală / Premierul spune că „impozitarea cu 70% a sumelor nejustificate nu înseamnă taxarea banilor de la nuntă sau de la botez”.
-
Ciolacu, despre reformele asumate de Guvern: Ca să fie clar - oamenii obişnuiţi nu vor plăti niciun fel de taxe în plus



Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



CANCAN.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 20:15
LIVE-TEXT Războiul din Ucraina, ziua 580. X-ul lui Elon Musk este un cuibuşor de putinişti, avertizează Comisia Europeană/ Un nou atac cu drone asupra portului Ismail, la graniţa cu România / Suedia va adera la NATO dacă Turcia primeşte avioane F-35 /Viktor Sokolov este în viaţă
-
astăzi, 20:11
Comisia Europeană negociază un nou acord cu Moderna pentru furnizarea de vaccinuri