- Home
- Externe
- MANILA, (04.01.2017, 09:30)
- Raluca Manga
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Peste 150 de deţinuţi au evadat dintr-o închisoare din Filipine atacată de presupuşi islamişti
Peste 150 de deţinuţi au evadat în noaptea de marţi spre miercuri dintr-o închisoare din Filipine, atacată de zeci de presupuşi combatanţi islamişti, au anunţat autorităţile, citate de Le Figaro.
808 afișări

Peste 150 de deţinuţi au evadat dintr-o închisoare din Filipine atacată de presupuşi islamişti (Imagine: Mediafax Arhiva Foto)
Acesta atac a fost comis de aproximativ 100 de bărbaţi înarmaţi la închisoarea din localitatea Kidapawan.
Atacul a durat două ore, iar un gardian a decedat.
"Voiau să îi elibereze pe prietenii lor din detenţie", a declarat unul dintre supraveghetori pentru postul de televiziune ABS-CBN, precizând că gardienii erau în inferioritate numerică faţă de atacatori.
Atacul a fost comis de o facţiune separatistă a Frontului Moro islamic de Eliberare (Milf), a spus acesta.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Previziunile lui Bill Gates, într-o scrisoare de șapte pagini. Ce crede despre viitorul inteligenței artificiale
-
Xi, mai relaxat decât Putin la prima întâlnire de la Moscova - experţi în limbajul trupului
-
Ceaiul verde nu-i bun pentru toată lumea. Efectele toxice pentru persoanele sensibile
-
Rusia va prelungi reducerea producţiei de petrol până la sfârşitul lunii iunie



Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



CANCAN.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe