- Home
- Life-Inedit
- BUCUREŞTI, (04.04.2024, 10:59)
- Petru Mazilu
Un cuplu francez care avea 160 de pisici şi câini a primit interdicţia de a ţine animale de companie
- Un cuplu francez a primit interdicţia de a ţine animale de companie.
- De asemenea, francezii au fost obligaţi să plătească peste 150.000 de euro unei organizaţii pentru protecţia animalelor.
- Deciziile au fost luate după ce autorităţile au găsit în locuinţa lor peste 160 de pisici şi câini.
Urmărește
4692 afișări
Un cuplu francez care avea 160 de pisici şi câini a primit interdicţia de a ţine animale de companie
Un cuplu francez a primit o condamnare la un an cu suspendare pentru ţinerea a zeci de animale în condiţii improprii, potrivit BBC.
Cuplul, din Nisa, avea 159 de pisici şi şapte câini într-un apartament de 80 mp. Unele animale erau bolnave, deshidratate, sufereau de malnutriţie sau erau infectate cu paraziţi.
Judecătorul a stabilit ca femeia de 68 de ani şi bărbatul de 52 de ani să primească o interdicţie permanentă de a păstra animalele de companie. De asemenea, ei au fost obligaţi să plătească mai mult de 150.000 de euro către organizaţii de caritate şi părţi civile pentru drepturile animalelor.
Cuplul a mai fost anchetat în 2014 pentru că locuia într-o garsonieră de 18 mp cu 13 pisici şi un câine.
O evaluare psihiatrică a stabilit că femeia are „sindromul Noah”, care se manifestă ca o nevoie psihologică de a salva animalele, chiar şi atunci când nu se poate face acest lucru în mod corespunzător.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Citește pe www.zf.ro: Pentru companiile austriece, Ungaria a devenit un vis urât. Strabag a intrat în colimatorul guvernului maghiar prin greşelile făcute la construcţia autostrăzii M30, care leagă Miskolc şi Košice. Tronsonul trebuie demolat în totalitate şi consolidat
Citește pe www.zf.ro: Unul dintre cele mai vechi business-uri din lume. În România, companiile se bat să câştige loc
Citește și: Un manuscris Sherlock Holmes a lui Arthur Conan Doyle a fost evaluat la suma de 1.2 milioane de dolari
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Pentru companiile austriece, Ungaria a devenit un vis urât. Strabag a intrat în colimatorul guvernului maghiar prin greşelile făcute la construcţia autostrăzii M30, care leagă Miskolc şi Košice. Tronsonul trebuie demolat în totalitate şi consolidat
Cu ultimii bani şi-a cumpărat o mină abandonată care nu părea să aibă niciun viitor. Acum are o avere colosală de 200 de milioane de dolari
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
Cutremur în lumea televiziunii din România! Prezentatoarea-vedetă a postului a demisionat! Declarații în premieră! A fost vreme de 11 ani printre cele mai apreciate figuri din trustul Antena
CANCAN.RO
Noua regulă pentru românii care nu locuiesc la ADRESA din buletin. Ce e obligatoriu să faci din ianuarie 2025 și de ce acte ai nevoie
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe