- Home
- Politic
- BUCUREŞTI, (19.01.2021, 15:50)
- Gabriel Pecheanu
- Home
- Video
- Politic
- Vești bune
- Economic
- Social
- Externe
- Healthcare Trends
- Marius Tucă Show
- Gândurile lui Cristoiu
- Coronavirus
- Facem România bine
Cîţu despre relaţia SUA-România în timpul administraţiei Biden: Va rămâne puternică
- Florin Cîţu l-a primit pe ambasadorul SUA la Bucureşti, Adrian Zuckerman, în vizita de rămas bun.
- Premierul spune că David Muniz care va deveni însărcinat cu Afaceri, l-a asigurat că „relaţia SUA-România va rămâne puternică în timpul administraţiei Biden şi că vom întări Parteneriatul Strategic”.
425 afişări

Cîţu despre relaţia SUA-România în timpul administraţiei Biden: Va rămâne puternică
„Astăzi (marţi - n.r.) l-am primit pe ambasadorul SUA la Bucureşti, Adrian Zuckerman, în vizita sa de rămas bun. Ambasadorul a fost însoţit de adjunctul misiunii diplomatice americane, David Muniz, care va deveni însărcinat cu Afaceri odată cu părăsirea postului de către ambasadorul Zuckerman, pe 20 ianuarie 2020”, anunţă Florin Cîţu.
Premierul precizează că s-a discutat despre progresul realizat în cadrul relaţiei bilaterale de-a lungul ultimului an şi cooperarea continuă pe numeroase proiecte, inclusiv cel referitor la centrala nucleară.
ULTIMELE ȘTIRI
-
FOTO. Cine sunt victimele criminalului din Onești: „A fost crescut cu multă dragoste doar de tată”
-
Prima reacţie a Elenei Udrea după condamnarea sa în prima instanţă: „Sunt şocată! Am fost condamnată pe legi care nu există”/ „O blestem pe judecătoare”
-
Filmul tragediei de la Oneşti: Agresorul a sunat la 11.47. La 16.55 s-a produs un declic, atunci când unul dintre ostatici l-a lovit pe agresor
-
Programarea la vaccinare, în baza unei liste de aşteptare. Valeriu Gheorghiţă anunţă cum se vor face înscrierile din 15 martie
„I-am mulţumit Ambasadorului pentru devotamentul arătat relaţiei dintre România şi SUA, şi l-am asigurat de o colaborare la fel de strânsă cu dl. Muniz. David Muniz m-a asigurat la rândul său că relaţia SUA-România va rămâne puternică în timpul administraţiei Biden şi că împreună vom întări Parteneriatul Strategic”, conchide Cîţu.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




PROSPORT.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe