Prima pagină » Social » Accident grav în judeţul Arad: Două persoane au murit după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat şi a luat foc

Accident grav în judeţul Arad: Două persoane au murit după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat şi a luat foc

Două persoane au murit carbonizate, vineri seara, după ce maşina în care erau s-a răsturnat şi s-a aprins pe drumul judeţean 792, între localităţile Sântana şi Curtici, judeţul Arad.
Adriana Mit
16 nov. 2018, 21:24, Social

Accidentul rutier a avut loc, vineri seara, pe drumul judeţean 792, între localităţile Sântana şi Curtici, din judeţul Arad.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Arad, maşina s-a răsturnat şi a luat foc.

“În momentul sosirii celor patru echipaje de intervenţie a Detaşamentului de Pompieri Arad, a unui echipaj de stingere, a unui echipaj de descarcerare şi a două ambulanţe SMURD, autoturismul ardea generalizat”, a arătat ISU Arad.

După ce pompierii au reuşit să stingă incendiul, au găsit în maşină două persoane, decedate. Aceastea nu au fost deocamdată identificate.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da