- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Bărbat internat în spital după ce a pariat că bea 10 litri de ţuică, vin şi bere
Un bărbat în vârstă de 31 de ani, din localitatea ieşeană Răducăneni, este internat, miercuri, în stare gravă în spital, după ce a băut zece litri de ţuică, vin şi bere, în urma unui pariu pus cu prietenii săi.

Bărbat internat în spital după ce a pariat că bea 10 litri de ţuică, vin şi bere
Bărbatul a fost adus la Spitalul de Urgenţă din Iaşi în comă alcoolică de gradul doi, după ce a pariat cu prietenii săi că poate bea zece litri de ţuică, vin şi bere.
Medicii de la spitalul ieşean au declarat că bărbatul avea o alcoolemie de peste 500 de mg la mie în momentul în care a fost adus la unitatea medicală.
"Pacientul, adus în comă toxică, a fost tratat de urgenţă în UPU, apoi a fost internat în secţia de Toxicologie. Bărbatul a pariat şi a câştigat pariul de a bea aproape zece litri de ţuică, vin şi bere, dar era să piardă pariul cu viaţa", a declarat, miercuri, coordonatorul UPU de la Spitalul de Urgenţe din Iaşi, medicul Tudor Ciuhodaru.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Starul porno Stormy Daniels îl ironizează pe „micuțul” Trump
-
Andrew şi Tristian Tate, puşi în libertate. Judecătorii au decis plasarea lor în arest la domiciliu
-
TRUMP A CEDAT. Va apărea în instanţă, la New York City
-
Războiul din Ucraina, anul 2, ziua 36. Zelenski promite să învingă „răul rusesc” / Ruşii au atacat la Zaporojie şi pun presiune pe Herson cu aviaţie şi artilerie / Ucraina comemorează Bucea: nu vom ierta niciodată / Putin începe recrutarea de primăvară; preferă tineri cu vârste între 18 şi 27 de ani, un total de 147.000 de persoane
Ciuhodaru a precizat că pronosticul în acest caz este extrem de rezervat, existând riscul apariţiei unor complicaţii.


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




GANDUL.RO

