Prima pagină » Social » O petrecere privată cu 16 persoane, în Capitală, spartă de poliţişti

O petrecere privată cu 16 persoane, în Capitală, spartă de poliţişti

O petrecere privată cu 16 persoane, în Capitală, spartă de poliţişti
Laura Buciu
17 dec. 2020, 18:09, Social

Petrecerea a avut loc miercuri seara într-o locaţie din raza de competenţă a Secţiei 11.

Poliţiştii au fost găsit în interior aproximativ 16 persoane, la o petrecere privată.

Toţi petrecăreţii au fost legitimaţi şi sancţionaţi pentru încălcarea prevederilor Legii nr. 55 din 2020 privind unele măsuri pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19.

De asemenea, a fost sancţionat şi organizatorul evenimentului.

Au fost date 17 sancţiuni contravenţionale, din care 16 pentru participanţi şi una pentru organizator, în valoare totală de 13.000 lei.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da