Şeful ANPS: Botiş mi-a cerut o situaţie şi mi-a spus că, dacă nu e gata, să îmi dau demisia
14:47, 08 Dec. 2010
Preşedintele Agenţiei Naţionale de Prestaţii Sociale (ANPS), Viorel Alexandru, a confirmat, miercuri, că ministrul Botiş a vorbit cu el la telefon şi că i-a cerut să îşi dea demisia dacă până la ora 12.00 nu îi prezintă o listă cu bugetarii care primesc indemnizaţie de creştere a copilului.