Un primar s-a dat singur în judecată nemulţumit că i-a scăzut salariul
16:37, 09 Dec. 2010
Primarul comunei Lechinţa, Romeo Florian (PSD), s-a dat singur în judecată, nemulţumit de diminuarea salariului cu 25 la sută, el declarând că nu are nicio posibilitate legală, în calitate de ordonator de credite, să decidă asupra retribuţiei sale lunare, transmite corespondentul MEDIAFAX.