- Home
- Social
- GALAŢI, (21.08.2019, 13:15)
- Departamentul Corespondenţi
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Zece tinere între 18 şi 22 de ani, racolate prin metoda „loverboy”, obligate să se prostitueze în ţări din Europa. Unde acţionau presupuşii proxeneţi
Trei bărbaţi cu vârste cuprinse între 26 şi 38 de ani din Galaţi au fost reţinuţi după ce au racolat prin metoda „loverboy” zece tinere şi le-au obligat să se prostitueze în mai multe ţări din Europa. Bărbaţii au câştigat 80.000 de euro.
4736 afișări

Zece tinere între 18 şi 22 de ani, racolate prin metoda „loverboy”, obligate să se prostitueze în ţări din Europa. Unde acţionau presupuşii proxeneţi
Potrivit Poliţiei Galaţi, poliţiştii au făcut marţi 6 percheziţii în oraşele Galaţi şi Târgu Bujor, în cadrul unui dosar penal în care se fac cercetări pentru proxenetism.
La percheziţii a fost ridicată o maşină de lux, despre care există date că ar proveni din săvârşirea de infracţiuni. De asemenea, poliţiştii au ridicat şi 1.450 euro.
Trei bărbaţi cu vârste cuprinse între 26 şi 38 de ani din oraşul Târgu Bujor, bănuiţi de proxenetism, au fost reţinuţi.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Un nutrient poate fi elementul-cheie pentru a preveni demența. Ce alimente trebuie să incluzi în dieta ta
-
Ambasadorul rus, convocat la Stockholm după ce a afirmat că Suedia şi Finlanda sunt "ţinte legitime"
-
Limitarea tarifelor RCA, aflată pe ordinea de zi a Guvernului, a fost amânată
-
Statele Unite vor să interzică TikTok, acuzând China de spionaj cibernetic, dar NSA a spionat populaţia americană ani la rând
„Din cercetări a reieşit că, din anul 2012 până în prezent, folosind metoda loverboy, aceştia ar fi racolat 10 tinere, cu vârste cuprinse între 18 şi 22 de ani, pe care le-ar fi transportat în străinătate (Italia, Spania, Belgia, Austria, Elveţia), unde, printr-un comportament agresiv, le-ar fi determinat să practice prostituţia în beneficiul lor, prejudiciul creat fiind de aproximativ 80 000 de euro.
Cei trei au fost reţinuţi, pe bază de ordonanţă, pentru 24 de ore, urmând ca, în cursul zilei de astăzi, să fie prezentaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Bujor, cu propunere de arestare preventivă”, anunţă IPJ Galaţi.

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




PROSPORT.RO

GANDUL.RO



ULTIMA ORǍ
vezi mai multe