Prima pagină » Sport » Craiova a prins roşu în obraji, după 3-1 cu Hermannstadt

Craiova a prins roşu în obraji, după 3-1 cu Hermannstadt

Trupa din Bănie a urcat pe locul 2 în Superligă.
Craiova a prins roşu în obraji, după 3-1 cu Hermannstadt
Daniel Contescu
09 nov. 2024, 20:42, Sport

În etapa a a 16-a din Superliga de fotbal, Universitatea Craiova a trecut sâmbătă, cu 3-1, de nevoiaşa FC Hermannstadt, pe arena „Ion Oblemenco”.

Oaspeţii au deschis scorul prin Chiţu (12), dar s-a intrat la pauză cu o remiză, Kolic egalând din penalty în minutul 19.

Maldonado (50) şi Bancu (65) au păstrat cele 3 puncte în Bănie.

„Orice facem, nu ne iese”, a punctat la final antrenorul sibienilor, Marius Măldărăşanu, dorit de Sepsi, 2-1 cu Poli Iaşi în runda de azi.

Sibienii negociază aducerea în funcţie de preşedinte a fostului rapidist Daniel Niculae. La Craivoa a fost instalat, în poziţia de preşedinte de onoare, Sorin Cârţu.

Trupa olteană este pe locul 2, cu 25 de puncte, iar Hermannstadt este ultima, cu 13 puncte.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da