CS Otopeni - Gloria Buzău, scor 2-0, în Liga I

Formaţia CS Otopeni a câştigat, sâmbătă, în faţa echipei Gloria Buzău, cu scorul de 2-0 (2-0), într-o partidă disputată pe teren propriu, la Ploieşti, în cadrul etapei a XXVIII-a a Ligii I.

18 afișări
Imaginea articolului CS Otopeni - Gloria Buzău, scor 2-0, în Liga I

CS Otopeni - Gloria Buzău, scor 2-0, în Liga I (Imagine: Arhiva Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Liviu Ganea, în minutele 19 şi 34

Gazdele au deschis scorul în minutul 19, prin reuşita lui Liviu Ganea, care a şutat de la aproximativ 20 de metri, lateral dreapta.

Acelaşi Liviu Ganea a majorat diferenţa pe tabela de marcaj în minutul 34, după ce a reluat în plasă balonul respins de portarul Arcaba, în urma unui şut expediat de Yontcha, de la aproximativ 18 metri.

CS Otopeni: 13. Nae - 24. Dumitrescu, 55. Pereira Diogo, 34. Rada, 20. Vitinha - 18. Lazici (5. L. Ivan '73), 8. Pârvu, 16. Caramarin (28. Nasser '46), 11. Cr. Constantin - 19. Ganea, 25. Yontcha (30. Iacob '56). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Gloria Buzău: 1. Arcaba - 16. Cojocnean, 23. Mera, 4. Diogo Da Silva, 24. Siminic - 16. Ad. Popa (99. Axente '62), 34. Ademar, 82. D. Sanchez (20. Cl. Ionescu '46), 30. Poparadu - 7. Chiţu (5. Pătraş '75), 11. Mansour. Antrenor: Constantin Cârstea.

Cartonaşe galbene: Cl. Dumitrescu '56, Iacob '70 / Ad. Popa '24, Ademar '71, Diogo Da Silva '72.

Arbitri: Laurenţiu Danşa (central) - Mihai Artene, Vasile Marinescu (asistenţi) - Cristina Dorcioman (rezervă).

Observator: Constantin Ştefan, Paul Costaş.