Marica a marcat pentru VfB Stuttgart

Atacantul Ciprian Marica a marcat un gol în meciul pe care formaţia sa, VfB Stuttgart, l-a câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa echipei Karlsruhe, în etapa a cincea a campionatului Germaniei.

11 afișări
Imaginea articolului Marica a marcat pentru VfB Stuttgart

Marica a marcat pentru VfB Stuttgart (Imagine din arhiva Mediafax Foto)

Marica a intrat pe teren în minutul 70, în locul lui Cacau, şi a marcat în minutul 87.

Celelalte goluri ale echipei VfB Stuttgart au fost înscrise de Khedira '22 şi Gomez '68. Pentru Karlsruhe a înscris Freis '8.

Alte rezultate înregistrate în partidele disputate, duminică, în etapa a cincea a campionatului Germaniei:

VfL Wolfsburg - SV Hamburg 3-0

Au marcat: Dejagah '15, Madlung '22, Grafite '28

Hoffenheim - Borussia Dortmund 4-1

Au marcat: Ibisevici '4, '47, Salihovici '25, Carlos Eduardo '67 / Santana '90

Clasament: 1. Schalke 04 - 11 puncte; 2. Hoffenheim - 10 puncte; 3. VfB Stuttgart - 10 puncte.