Cosmin Contra: Felicit jucătorii pentru că au încercat până în ultimul moment să câştige
23:20, 13 Mart. 2017
Cosmin Contra spune că rezultatul cu Viitorul, scor 0-0, este echitabil, dar că echipa sa ar fi putut scoate mai mult, dacă Viitorul nu ar fi fost avantajată de condiţiile meteo în prima repriză . Contra s-a plâns că vântul a bătut spre poarta lui Dinamo.