- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (12.08.2022, 20:43)
- Rafael Hekman
S-au relaxat regulile COVID-19 în SUA. Djokovic ar putea avea o şansă de a participa la US Open
Novak Djokovic a fost nevoit să se retragă de la turneele pregătitoare pentru US Open din continentul nordamerican, dar este încă nevoit să aştepte o eventuală şansă de a participa la ultimul Grand Slam al anului, în ciuda faptului că regulile privind COVID-19 au fost uşor relaxate vineri în SUA.
Urmărește
296 afișări
Djokovic, ca şi la Cincinnati, a fost inclus pe lista provizorie de înscrieri pentru Flushing Meadows, dar din cauza deciziei sale de a nu se vaccina împotriva COVID-19, el nu este în acest moment autorizat să intre în ţară.
Însă CDC (Centers for Disease Control and Prevention) au emis noi orientări care relaxează regulile privind distanţarea socială şi carantina.
Cu toate acestea, sfaturile de călătorie nu au fost încă actualizate, care prevăd în prezent că toţi cetăţenii şi rezidenţii care nu sunt cetăţeni americani trebuie să fie complet vaccinaţi înainte de a intra în ţară, însă site-ul webal instituţiei precizează că acest lucru este în curs de revizuire.
ULTIMELE ȘTIRI
-
TU l-ai vota pe Donald Trump, dacă ar candida la Președinția României? VOTEAZĂ AICI / Sondaj Aleph News – Mediafax – Ziarul Financiar
-
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja: încă 150 de milioane de euro investiţi în sectorul energetic românesc
-
Accident grav la un telescaun din Spania. Zeci de persoane rănite, unele în stare gravă
-
Liderul opoziţiei conservatoare din Germania afirmă că Donald Trump va aduce claritate pentru Uniunea Europeană
„Această îndrumare actualizată este destinată să se aplice în mediile comunitare. În săptămânile următoare, CDC va lucra pentru a alinia la actualizarea de astăzi documentele de îndrumare independente, cum ar fi cele pentru mediile de îngrijire a sănătăţii, mediile reunite cu risc mai mare de transmitere şi călătoriile", s-a scris într-un comunicat al forului sanitar american.
În luna iunie, CDC a relaxat uşor îndrumările, pasagerii nemaifiind nevoiţi să prezinte un test, dar vaccinările sunt în continuare necesare. Acest lucru înseamnă, desigur, pentru Djokovic, că va aştepta o decizie de ultim moment, din nou, ca în Australia.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Citește pe alephnews.ro: Viktor Orbán blochează aderarea Ucrainei la Uniunea Europeană. Ce soluții are UE
Citește pe www.zf.ro: Surpriză la început de an: FMI a schimbat şeful pentru România şi descinde la Bucureşti la începutul lunii februarie să se întâlnească cu Guvernul şi BNR pentru a ”analiza evoluţiile economice şi financiare recente”
Citește pe www.zf.ro: Unul dintre cele mai vechi business-uri din lume. În România, companiile se bat să câştige loc
Citește și: David Popovici, nou record european şi calificare în finala de 100 m liber, la europenele de la Roma
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Surpriză la început de an: FMI a schimbat şeful pentru România şi descinde la Bucureşti la începutul lunii februarie să se întâlnească cu Guvernul şi BNR pentru a ”analiza evoluţiile economice şi financiare recente”
Unde se află regiunea denumită "OAZA TINEREŢII", unde oamenii nu se îmbolnăvesc niciodată şi arată mereu tineri, iar durata de viaţă ajunge până la 140 de ani
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
Prezentatoarea știrilor și iubita ei cântăreață, imagini îndrăznețe din vacanța romantică din Costa Rica
PROSPORT.RO
Tabel pentru bărbați și femei | Pe ce dată ieși la PENSIE, în funcție de luna și de anul nașterii
GANDUL.RO
Cea mai cunoscută fotografie cu Mihai Eminescu. A fost făcuta la Praga și a devenit „imaginea” poetului
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe