Prima pagină » Ştiinţă-Sănătate » De ce mâncaţi mult fără să vă fie foame?

De ce mâncaţi mult fără să vă fie foame?

Nici din plictiseală, nici din cauza stresului, nici din motive patologice. Nutritioniştii vin cu o abordare nouă. În timpul meselor zilnice, nu vă luaţi cantitatea necesară de minerale, vitamine, acizi graşi sau antioxidanţi. În acest caz, corpul vă spune: “Mai vreau!”. Îi daţi instinctiv mâncare, dar dacă nu o alegeţi pe cea potrivită, senzaţia de foame persistă.
De ce mâncaţi mult fără să vă fie foame?
24 feb. 2010, 14:16, Ştiinţă-Sănătate

Iată o listă a alimentelor pe care e imperios necesar să le consumaţi dacă suferiţi de foame excesivă şi nejustificată pe parcursul întregii zile: legume şi fructe închise la culoare, preparate din soia şi câteva feliuţe de pâine integrală pe zi.

Citeşte mai multe despre cum sa satisfacem nevoile organismului pe www.csid.ro

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da