Fosta directoare de la Liceul „Dimitrie Bolintineanu” a luat bani de la elevi şi a intervenit să fie o comisie care să permită fraude la bac
13:50, 02 Iul. 2013
Fosta directoare de la Liceul "Dimitrie Bolintineanu" Costica Vărzaru a luat bani de la elevi înscrişi la bacalaureat, intervenind să fie desemnaţi anumiţi supraveghetori "permisivi" şi o comisie care să poată fi influenţată în fraudarea examenului, potrivit Parchetului Tribunalului Bucureşti (PTB).