Solidaritatea Sanitară: România riscă să piardă şi pacienţii, nu doar medicii
11:14, 23 Iun. 2013
România riscă să piardă şi pacienţii, nu doar medicii şi asistenţii, prin intrarea în vigoare a Directivei UE nr. 24/2011, ce prevede, printre altele, decontarea serviciilor medicale pentru românii care se tratează în străinătate, informează Federaţia Solidaritatea Sanitară.