Boc: Statul va păstra pachetele majoritare la companii strategice din energie şi alte domenii cheie
19:42, 11 Iul. 2011
Premierul Emil Boc a declarat luni că susţine vânzarea unor pachete minoritare de acţiuni la companii de importanţă strategică, precum Transgaz, Romgaz şi Transelectrica, statul urmând să păstreze participaţiile majoritare pentru avea "un cuvânt greu de spus" în energie şi alte sectoare importante.