România va avea un Plan de intervenţie în caz de pandemie de gripă
12:57, 24 Sept. 2007
România este mai pregătită decât acum doi ani pentru o eventuală pandemie de gripă, Ministerul Sănătrăţii Publice având trei proiecte importante care se derulează prin Institutul "Matei Balş", Institutul "Cantacuzino", dar şi alte nouă unităţi speciale unde pot fi tratate eventualele cazuri.