Fost ministru al Sănătăţii: „Specialiştii angajaţi în starea de urgenţă în spitale au fost daţi afară, contractele lor nefiind prelungite”
08:52, 08 Oct. 2020
Fostul ministru al Sănătăţii, Florian Bodog, acuză că specialiştii angajaţi în spitale, DSP-uri şi servicii de ambulanţă, în perioada stării de urgenţă, au fost daţi afară, contractele lor nefiind prelungite în starea de alertă.