Prima româncă eliminată de la turneul de tenis de la Miami
09:22, 21 Mart. 2018
Mihaela Buzărnescu (39 WTA) a fost eliminată de la turneul de la Miami de Kirsten Flipkens (Belgia, 71 WTA). Românca a pierdut în două seturi, 2-6, 3-6, după o oră şi 18 minute. "Miki" a fost prima jucătoare din România care a intrat în competiţia din SUA.