Iohannis, către absolvenţii Institutului Naţional al Magistraturii: Îmi doresc ca la finele mandatului să avem o Românie fără corupţie
13:37, 02 Feb. 2016
Preşedintele Klaus Iohannis le-a transmis, marţi, absolvenţilor Institutului Naţional al Magistraturii, că îşi doreşte ca la finalul mandatului cetăţenii să poată spune că trăiesc într-o Românie fără corupţie, precizând că s-au făcut paşi importanţi în ceea ce priveşte justiţia şi statul de drept.