Stiri online - stiri de ultima ora si stirile zilei - Actualizat: 17:55, 28 mai 2012
switch to english
mediafax
ŞTIRILE ZILEI
-
Spitalul Colentina are, pentru prima dată în istoria unităţii, o secţie de urologie cu 35 de paturi
Social astăzi, 17:09
Spitalul bucureştean Colentina are începând de luni, pentru prima dată în istoria unităţii sanitare, o secţie de urologie cu 35 de paturi, bloc operator şi post operator, a anunţat, luni, primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, la inaugurarea clinicii. citeşte tot
-
Ce cărţi cumpără românii? Piaţa de carte, ţinută în viaţă de romanele lacrimogene şi de pofta de colorat a copiilor
Cultură-Media astăzi, 16:57
Piaţa românească de carte a scăzut în ultimii cinci ani cu o treime, iar singurele segmente care s-au menţinut constante în vânzări au fost cărţile pentru copii, în special cele de colorat, şi literatura romantică pentru femei, a declarat pentru MEDIAFAX Dan Vidraşcu, directorul editurii Litera. citeşte tot
Versiunea: mobil | completa





In trecut s-a migrat din zona rurala catre zona urbana si prevad in scurt timp o migrare inversa.
Vom ajunge in curand la opinci.
Poporul unit este o forta.
Marile dictaturi s-au dat jos din pacate cu varsari de sange.
Tiranii nu cedeaza puterea usor.Ei traiesc intr-o lume imaginara,sunt maniaci si paranoici.
... ca-si dau demisia daca CC respinge sesizarea.
Atata valoreaza cuvantul unui politician in Romania ... 0! Mi-aduc aminte si de Basescu cu "imi dau demisia in 5 minute ..." Penibili!
Avem o singura salvare ... sa emigram!
pt anonim: daca te uiti de mii de ori in * lui Felix, Vantu, Ilici-kgb si Co nu inseamna ca "vorbesti" cu mii de oameni... Incredibila este stupizenia frazelor tale de bolshevic!!!... Am vazut de ce-au fost in stare mafiotii crescuti sub protectoratul lui ilici-kgb, am vazut si de sunt cababili rosii-turbati cand viesparul a fost deranjat de ambitiile anti-comuniste si pro-europene ale lui Basescu... NU VA MAI CREDE NIMENI, cu antene si "realitati" cu tot !!!!
Este incredibil. Mii de oameni cu care vorbesc sunt antibasescu, insa in sondaje base este in top.Sondajele sunt realizate in favoarea lui si transmise populatiei pentru manipulare-ca mesaje sublimale.Partea proasta este ca daca iese basescu (cu b mic) inseamna ca a castigat MITOCANIA din ROMANIA, au castigat cei de langa noi care ne iau fata in trafic, care ne fac cu farurile pe sosele, care te injura din orice motiv, de care te feresti zi de zi , oameni care au un maxim de negativitate in ei si care sunt in stare sa te vanda pentru orice. Este momentul sa terminam cu MITOCANIA si OAMENII INFERIORI . Votati antibasescu !
Toate comentariile sun lipsite de ratiune si bun simt .Pot sa spun ca .dupa 1989 ,lumea s-a impartit in smintiti si in misei .Pot sa mai spun ca nu-i lumina nicaieri, au murit toti oamenii .Totusi numai barbatii au limbaj violent , irational si mizerabil .
Jale mare printre pdl-ei, partidul prezidential se clatina cu tendinta de prabusire incontrolabila. Boccii (supozitoarele lui Boc) au luat foc si arunca cu fecalele vocabularului lor strict specific in oricine si oriunde. Daca tot amintesc de pcr-kgb, ,,prostii comunisto-sekuristi'', pai hai sa le demonstram ca cei despre care vorbesc sunt chiar pdl-eii.
,,PDL : DATA INFIINTARII: 6 februarie 1990
Partidul Democrat este succesorul Frontului Salvarii Nationale, al Partidului Democrat, al Partidului Democrat al Muncii, al Partidului Unitatii Social Democrate ,al Frontului Democrat Roman, al Partidului Alianta Nationala Romana, al Partidului Pensionarilor si Protectiei Sociale si al Partidului Liberal Democrat, partide cu care P.D.L. a fuzionat prin absorbtie.'' Date luate de pe site PDL.
Urmasi demni ai comunismului si FSN, mai aveti tupeul sa va considerati nepatati?
Voi sunteti indestructibil legati de crimele petrecute in timpul sangerosului 1989 si a mineriadelor ulterioare. Pentru istorie sunteti condamnati.
Atat de dobitoci sunteti incat nu va cunoasteti nici cel putin propria istorie?
Aveti tupeul si nesimtirea sa alaturati numele poporului de numele vostru, cel mai blamat si blestemat actual? Cine vor fi spulberati in noiembrie vor fi cei infectati cu virusul Ciumei portocalii. Voi nu puteti vedea realitatea fiindca sunteti ,,pociti in intelect'', cum se exprima dusmanul vostru Oprescu.
Dupa noiembrie va incepe Marea Depedelizare a Romaniei, izgonirea uzurpatorilor urcati de momaia prezidentiala in functii prea mari pentru mintile lor reduse. PDL va ramane unic in istoria moderna a Romaniei: cu un premier ,,profesor de drept constitutional'' care a pierdut toate ordonantele la Curtea Constitutionala, primul guvern care cade dintr-o motiune, primul guvern ,,dero doi in unu'', primul guvern ,,apendice prezidential'', primul guvern cu masuri pro-criza care a falimentat sute de mii de firme, si lista ar putea continua.
Acest popor de care voi va bateti joc si prin marea lui rabdare v-a dat sansa de a conduce, sansa de care voi v-ati folosit in interes personal tip Ridzi, Udrea, Videanu, acelasi popor va va da cu tifla.
Vai de tarisoara noastra! Unde-i lege, nu-i tocmeala, dar CC...
De 5 ai se zbat crocodilii grasi si puturosi ai pcr-kgb (psd-pnl). Peste o luna ii jupuim pe toti si ne facem posete de mers la piata.
Din pacate toti sunt o haita de lupi incepand cu psd-ul si terminand cu independentul oprescu.
Scenariul merg e perfect si toti prostii comunisto-sekuristi cad in plasa amiralului. Oricum ar da-o banditii, tot nu scapa de furia poporului si judecata cea de pe urma. Cei mai inteligenti trec de partea PDL ca vine potopul si-i spulbera pe toti in noiembrie.
703 de comentarii | Social 16 mai 2012 comenteaza şi tu
523 de comentarii | Social 15 mai 2012 comenteaza şi tu
475 de comentarii | Social 21 mai 2012 comenteaza şi tu
469 de comentarii | Social 5 mai 2012 comenteaza şi tu
443 de comentarii | Social 18 mai 2012 comenteaza şi tu