CSMS Iaşi - Concordia Chiajna, scor 1-2, în Liga I

Formaţia CSMS Iaşi a fost învinsă, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), de echipa Concordia Chiajna, în primul meci al etapei a IX-a a Ligii I.

105 afișări
Imaginea articolului CSMS Iaşi - Concordia Chiajna, scor 1-2, în Liga I

CSMS Iaşi - Concordia Chiajna, scor 1-2, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Golurile au fost marcate de Creţu '19 pentru gazde şi Pena '26 şi Welington '36 pentru oaspeţi.

1-0: Creţu deschide scorul cu o lovitură cu capul de la 2-3 metri.

1-1: Şut al lui Pena din parginea careului, iar Grahovac scapă mingea în poartă.

1-2: Welington scapă singur cu Grahovac şi înscrie.

În minutul 41, Creţu a ratat un penalti acordat de centralul Dragoş Istrate pentru un fault al lui Dyulgerov la Coşereanu.

De la CSMS Iaşi a fost eliminat în minutul 90+4 Olah, pentru cumul de cartonaşe galbene.

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Melinte, Munteanu, Ţigănaşu - Novac - Onduku, Olah, Coşereanu (Bole '72) - Creţu (Dedu '72), Dobre (Akinsola '46). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Dyulgerov, Maftei, Martins (Draganski '46) - Stan, Boldrin, Lovin, Purece, Bucurică - Pena (M. Dina '84), Welington (Roşu '59). Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Munteanu '5, Olah '29, '90+4, Ţigănaşu '78 / Dyulgerov '40, Pena '49, Stan '60, Boldrin '75, Purece '88, Rîmniceanu '90+2

Cartonaş roşu: Olah '90+4

Arbitri: Dragoş Istrate - Ciprian Danşa, Imre Bucsi - Florin Marcu

Observatori: Cristian Nica, Cătălin Cursaru.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori.