Prima pagină » Social » ATAC cu cuţitul. Adolescent de 16 ani, înjunghiat într-un autobuz din Iaşi

ATAC cu cuţitul. Adolescent de 16 ani, înjunghiat într-un autobuz din Iaşi

Un adolescent în vârstă de 16 ani, din Iaşi, a fost înjunghiat, duminică seara, într-un autobuz, transmite corespondentul MEDIAFAX.
ATAC cu cuţitul. Adolescent de 16 ani, înjunghiat într-un autobuz din Iaşi
Ciprian Nedelcu
04 feb. 2018, 20:08, Social

Incidentul a avut loc în zona staţiei Petru Poni, într-un autobuz care circula în Iaşi.

„În urma unui conflict spontan, un bărbat a înjunghiat un tânăr de 16 ani. Imediat, şoferul autobuzului a blocat uşile de acces şi a sunat la numărul unic pentru apeluri de urgenţă 112. La faţa locului s-a deplasat o ambulanţă şi un echipaj de Poliţie”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Iaşi, Adina Lupu.

Victima a fost transportată la Spitalul de Pediatrie ”Sfânta Maria”.

Presupusul agresor, un bărbat în vârstă de 46 de ani, a fost preluat de poliţişti şi este audiat la această oră.

În funcţie de gravitatea rănilor suferite de adolescent, se vor lua măsurile care se impun.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da