Prima pagină » Sport » Ana Bogdan a fost eliminată în turul secund al turneului de la Wimbledon

Ana Bogdan a fost eliminată în turul secund al turneului de la Wimbledon

Jucătoarea română de tenis Ana Bogdan, locul 115 în clasamentul WTA, a fost eliminată, miercuri, din turul secund al turneului de la Wimbledon (Marea Britanie), dotat cu premii în valoare totală de 14,8 milioane de lire sterline.
05 iul. 2017, 21:55, Sport

Bogdan a fost învinsă, scor 4-6, 3-6, de către franţuzoaica Caroline Garcia, locul 22 în clasamentul mondial, după o oră şi 23 de minute de joc.

Sportiva din Sinaia s-a aflat la prima participare din carieră pe tabloul principal al turneului de la Mare Şlem de la All England Club.

Participarea în runda a doua de la Wimbledon îi va fi răsplătită Anei Bogdan cu un cec în valoare de 65.165 de euro şi 70 de puncte în ierarhia WTA.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da