Prima pagină » Coronavirus » Bilanţul epidemiei COVID-19 a ajuns în Italia la 17 morţi. 45 de persoane s-au vindecat

Bilanţul epidemiei COVID-19 a ajuns în Italia la 17 morţi. 45 de persoane s-au vindecat

Bilanţul epidemiei de coronavirus în Italia a ajuns la 17 morţi şi 650 de persoane infectate, dintre care 45 s-au vindecat deja, anunţă autorităţile de la Roma, citate de postul RAI News.
Bilanţul epidemiei COVID-19 a ajuns în Italia la 17 morţi. 45 de persoane s-au vindecat

Angelo Borrelli, şeful Serviciului de Protecţie Civilă şi comisar naţional pentru Situaţii de Urgenţă, a declarat joi seară că bilanţul este de 17 morţi şi 45 de persoane externate după vindecare. În total, sunt 650 de cazuri de infectare cu virusul Covid-19, cele mai multe fiind în regiunea Lombardia – 403.

La nivel mondial, conform celui mai recent bilanţ, peste 2.800 de persoane au murit din cauza noului virus, iar peste 82.000 de persoane au fost infectate.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da