Prima pagină » Sport » Actorul Alexandru Conovaru este personaj principal în filmul Dinamo: „Trăiesc febril orice meci Dinamo-FCSB”

Actorul Alexandru Conovaru este personaj principal în filmul Dinamo: „Trăiesc febril orice meci Dinamo-FCSB”

Actorul Alexandru Conovaru este personaj principal în filmul Dinamo:
Mihaela Măncilă
25 iun. 2020, 18:50, Sport

„Mereu mi-e dor de un derby Dinamo-FCSB”, mi-a spus actorul Alexandru Conovaru, care face parte din Asociaţia Doar Dinamo Bucureşti. Alexandru suferă că nu poate merge pe stadionul din Ştefan cel Mare pentru derby-ul din această seară din turul din semifinalele Cupei României, Dinamo – FCSB. Deşi se află pe loc retrogradabil, Alexandru nu crede că Dinamo va merge în Liga 2. Fanii au cumpărat şi pentru meciul cu FCSB aproape toate biletele. 

ALEXANDRU CONOVARU, actor: Ei trebuie să ştie că noi suntem aici şi cum spun nişte versuri, care mie-mi plac foarte mult din galerie: „Suntem aici şi vom mai fi că tot venim de când eram copii. Până la urmă asta ne-a rămas nouă, dinamoviştilor, să luptăm. Măcar să jucăm bine, chiar dacă pierdem, să pierdem cu fruntea sus, dar eu nu cred că pierdem 

Reporter: Ce părere ai despre telenovela asta cu vânzarea clubului, e un film prost?

ALEXANDRU CONOVARU, actor: E un film prost polonez, zicem noi în teatru. Meciurile se joacă fără spectatori, cum ar fi o piesă de teatru fără spectatori? Cumplit, e cumplit, joci la perete 

Reporter: Eşti actor, ce jucător de la Dinamo ar putea să fie actor şi-n ce rol l-ai vedea?

ALEXANDRU CONOVARU, actor: Fabbrini arată ca unul din filme cu italieni, dar un film de duzină, joacă aşa un rol de mafiot slăbuţ care moare pe la jumătate filmului

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da