Prima pagină » Social » Reacţia Familiei Regale a României după decesul reginei Elisabeta

Reacţia Familiei Regale a României după decesul reginei Elisabeta

Familia Regală a României a aflat cu durere vestea trecerii la cele veşnice a Majestăţii Sale Regina Elisabeta a II-a a Regatului Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord, se arată într-un mesaj publicat joi pe pagina de Facebook a Familiei Regale.
Reacţia Familiei Regale a României după decesul reginei Elisabeta
Cosmin Pirv
08 sept. 2022, 20:50, Social

„Majestatea Sa Margareta a României şi Alteţa Sa Regală Principele Consort, alături de întreaga Familie Regală, au aflat cu mare durere vestea trecerii la cele veşnice a Majestăţii Sale Regina Elisabeta a II-a a Regatului Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord. Deîndată ce Secretariatul Regal va primi instrucţiuni de la Custodele Coroanei, vom reveni cu detalii”, se arată pe pagina de Facebook a Familiei Regale.

Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii şi Irlandei de Nord a murit, joi, 8 septembrie, la Castelul Balmoral, reşedinţa sa din Scoţia, unde s-a retras în ultima perioadă. Regina avea 96 de ani şi se afla pe tron de 70 de ani, având cea mai îndelungată domnie din istorie.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da