Prima pagină » Social » Un tânăr a murit după ce s-a aruncat în fața metroului în stația Piața Unirii 2

Un tânăr a murit după ce s-a aruncat în fața metroului în stația Piața Unirii 2

Un tânăr de 22 de ani a murit joi după ce s-ar fi aruncat în fața metroului la stația Piața Unirii 2.
Un tânăr a murit după ce s-a aruncat în fața metroului în stația Piața Unirii 2
Sursa foto: Alexandra Pandrea/Mediafax Foto
Cosmin Pirv
12 mart. 2026, 16:44, Social

Potrivit Poliției Capitalei, polițiștii au fost sesizați în jurul orei 15.30 despre un incident, în care o persoană s-ar fi aruncat pe calea de rulare a trenului, când acesta intra în stația Piața Unirii 2.

Echipajele de prim ajutor au intervenit pentru extragerea tânărului de 22 de ani, care a fost declarat decedat.

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate condițiile în care s-a produs incidentul.

Metrorex anunță că circulația trenurilor de metrou este reorganizată, iar călătorii sunt informați prin sistemul de sonorizare din stații și trenuri.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da