Prima pagină » Sport » Universitatea Craiova – Gloria Bistriţa, scor 0-0

Universitatea Craiova – Gloria Bistriţa, scor 0-0

Formaţia Universitatea Craiova a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, în faţa echipei Gloria Bistriţa şi a rămas fără victorie pe stadionul Ion Oblemenco, după ce a evoluat în tur pe o altă arenă.
Universitatea Craiova - Gloria Bistriţa, scor 0-0
07 mart. 2009, 22:47, Sport

Universitatea: 23. Bornescu – 18. Dănănae, 7. V. Găman, 6. D. Stoica, 27. Rose – 30. Prepeliţă, 77. Wobay, 8. Şoavă – 28. Gângioveanu (9. M. Costea ’88), 10. Fl. Costea, 20. Dina (19. C. Crăciun ’62). Antrenor: Nicolo Napoli.

Gloria: 12. Tătăruşanu – 6. C. Păun, 17. J. Silva, 3. Ciucă, 18. Frăsinescu – 30. Băjenaru, 16. Nalaţi, 5. Velcovici – 10. Sânmărtean (7. Coroian ’72), 2. C. Petre (14. Achim ’64) – 30. Zaharia (19. Silvăşan ’70). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Costea ’41 / Ciucă ’51, Coroian ’74, Tătăruşanu ’85

Partida a fost arbitrată de o brigadă condusă la centru de Victor Berbecaru, ajutat la cele două linii de Florin Ungureanu şi Bogdan Velicu. Rezervă a fost Sebastian Colţescu.

Observatori au fost delegaţi Florin Halagian şi Daniel Prodan.

Conducerea clubului Universitatea Craiova a decis ca la partida cu Gloria Bistriţa, la care au asistat aproximativ 7000 de spectatori, doamnele şi domnişoarele să aibă acces gratuit cu ocazia zilei de 8 martie. Cu acelaşi prilej, jucătorii celor două formaţii au aruncat în tribune mai multe buchete de flori.

Fotbaliştii Universităţii Craiova au intrat pe gazon îmbrăcaţi în tricouri pe care era imprimat chipul fostului jucător Cristi Neamţu, iar pe spate era trecut numărul 12, pe care, ulterior, le-au aruncat în în tribune.

Suporterii din Peluza Sud au afişat un banner cu mesajul: "Te vom iubi mereu, nu te vom uita niciodată", în memoria lui Cristi Neamţu, în timp ce galeria de la Peluza Nord au afişat un banner de încurajare pentru solistul trupei Iris, Cristi Minculescu: "Nu te recunoaşte învins, te vom primi cu flori de Iris".

Jucătorii Universităţii au purtat pe sub tricoul de joc câte un maiou imprimat cu chipul lui Cristi Minculescu, ei intenţionând ca după fiecare gol să-şi ridice tricoul pentru a-l dedica lui Cristi Minculescu.

Pe de altă parte, conducerea clubului Universitatea Craiova a decis rezilierea contractului cu atacantul Ciprian Tănasă. Oficialii grupării "alb-albastre" au motivat această decizie prin faptul că jucătorul nu putea să mai facă faţă concurenţei din lot, după revenirea fotbaliştilor Michael Baird şi Jeremie Njock, dar şi în urma promovării altor jucători de la echipa de tineret.

Recomandarea video

EXCLUSIV | Parchetul General: Decizia CJUE privind prescripția se aplică doar cazurilor de fraudă cu fonduri europene și evaziune fiscală, nu și celor de corupție / Ce se mai poate face astfel încât infractorii și inculpații să nu scape pe prescripție / Fosta judecătoare Daniela Panioglu demontează interpretarea parchetului / Fostul procuror Elena Hach: Corupția cu bani europeni nu se mai prescrie pe regula ÎCCJ
G4Media
A murit Spiridon, tatăl lui Adrian Mutu » Fan Știința, părinte exigent + Pasiunea transmisă printr-o pereche de jambiere
GSP.ro
Zece alpiniști, inclusiv celebrul Nirmal Purja, sunt căutați de salvatori după o avalanșă pe unul dintre cei mai înalți munți din lume. Mesajul transmis de alpinistul Horia Colibășanu
Gandul
'L-au resuscitat'. Prima reacție a lui Stelian Ogică, după ce Adrian Ropotan a fost implicat într-un accident teribil
Cancan
Anamaria Prodan, apariție fără inhibiții la 53 de ani, în costum de baie
Prosport
Pedeapsă mică pentru contabila care a țepuit MAE cu 8,4 milioane de lei. Cum povestește inculpata că a luat banii: „Când diplomații erau în misiune, eu îi treceam ca fiind în concediu”
Libertatea
Adrian Ropotan, în stare gravă după accidentul de microbuz din Argeș. Antrenorul a fost resuscitat la fața locului. Imagini de la locul accidentului
CSID
Un proprietar își vinde mașina chinezească pe Autovit după 30.000 KM. Cât cere pe ea
Promotor
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia