Prima pagină » Sport » Paszkany a scos românii din echipă pentru meciul cu Dinamo!

Paszkany a scos românii din echipă pentru meciul cu Dinamo!

E mai mult decât bizar că, după ce a lăsat să se înţeleagă că merge mai curând pe mâna fotbaliştilor români în detrimentul celor străini, Cîrţu a aliniat împotriva celor de la Dinamo o echipă formată exclusiv din stranieri. ProSport a aflat că nimic nu a fost întâmplător!
Paszkany a scos românii din echipă pentru meciul cu Dinamo!

Cu o zi înainte de meci, Arpad Paszkany a făcut o vizită echipei. O face rar, iar discursul, dezvăluit chiar de el, e sugestiv: „Dacă acum nu câştigăm, campionatul a trecut degeaba pentru noi. A respecta statutul de campioni înseamnă să daţi 100% în fiecare meci”. Paszkany le-a mai cerut jucătorilor să se ferească să fie umiliţi în confruntarea cu Dinamo. Apoi, în ziua meciului, a avut o întrevedere secretă cu Cîrţu. În cadrul acesteia, a cerut ca echipa care va fi trimisă pe teren să nu conţină niciun fotbalist autohton! Paszkany s-a temut de influenţele de culise pe care Dinamo le-ar fi putut exercita asupra fotbaliştilor săi. Astfel, dacă la meciul cu Bayern, Cîrţu a trimis pe teren nu mai puţin de patru români, împotriva lui Dinamo, Clujul s-a folosit doar de Rada şi de Bud numai pe finalul meciului, din postura de rezerve.

Citeşte mai multe despre echipa CFR Cluj pentru meciul cu Dinamo pe www.prosport.ro

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da