Prima pagină » Social » Guvernul trimite gratuit primăriilor şi consiliilor locale maşini nefolosite ale MAI

Guvernul trimite gratuit primăriilor şi consiliilor locale maşini nefolosite ale MAI

Guvernul a avizat repartizarea către mai multe primării şi consilii locale, spre folosinţă gratuită, a unor autovehicule "destul de uzate", nefolosite, din parcul auto al Ministerului Administraţiei şi Internelor (MAI), a declarat purtătorul de cuvânt al Executivului, Andrei Zaharescu.
Guvernul trimite gratuit primăriilor şi consiliilor locale maşini nefolosite ale MAI

Repartizarea maşinilor a fost aprobată printr-un memorandum discutat în şedinţa de miercuri a Guvernului.

La finalul şedinţei de guvern, purtătorului de cuvânt al Guvernului i s-au solicitat de către jurnalişti detalii despre autovehiculele în cauză, respectiv numărul, motivul repartizării şi starea tehnică a acestora.

„Nu am această cifră. Ştiu numai că s-a dorit, pentru ca să nu mai stea în parcurile MAI, repartizarea către primării şi consiliile locale. Probabil că sunt destul de uzate şi le oferă spre folosinţă gratuită”, a spus Zaharescu.

Citește și

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da