- Home
- Externe
- (25.05.2020, 06:05)
- Anamaria Cadis
- Home
- Video
- Politic
- Vești bune
- Economic
- Social
- Externe
- Healthcare Trends
- Marius Tucă Show
- Gândurile lui Cristoiu
- Coronavirus
- Facem România bine
Cutremur în Noua Zeelandă. Reacţia premierului, surprinsă în timp ce dădea un interviu pentru o televiziune
Prim-ministrul din Noua Zeelandă, Jacinda Ardern, a fost surprinsă de cutremurul de 5,6 grade pe scara Richter, în timp ce dădea un interviu în direct la o televiziune. Premierul şi-a păstrat calmul şi a continuat să vorbească deşi pe imagini se vedea cum totul se mişca în jurul ei.
8869 afişări

Cutremur în Noua Zeelandă. Reacţia premierului, surprinsă în timp ce dădea un interviu pentru o televiziune
În timp ce vorbea la televiziunea neozeelandeză, Newshub, Arden s-a întrerupt pentru a spune că sunt martorii unui cutremur.
"Tocmai avem un cutremur aici, o scuturătură decentă. De aceea vezi că lucrurile se mişcă în spatele meu", a spus ea, în timp ce se uita la tavan şi apoi în jurul ei.
ULTIMELE ȘTIRI
-
UDMR pune presiune pe UE pentru împușcarea urșilor din România. „Este nevoie de o rezoluție urgentă”
-
Comisia Europeană propune prelungirea sistemului de roaming fără taxe suplimentare
-
Ce arată primul studiu privind imunizarea post-vaccin COVID. Ce se întâmplă cu persoanele care nu au trecut prin infecţie şi se vaccinează. Ce recomandă specialiştii autorităţilor
-
Ungaria a dat startul la utilizarea vaccinului chinez Sinopharm. Viktor Orban: „Este o zi importantă. Cei responsabili cu Apărarea vor fi vaccinaţi săptămâna viitoare”
Premierul şi-a continuat interviul şi i-a spus gazdei emisiunii că seismul s-a oprit. „Suntem bine Ryan. Nu stau sub niciun candelabru şi se pare că structura clădirii este solidă”, a spus Arden care se afla în Parlament în momentul cutremurului.
Noua Zeelandă se află în zona Cercului de foc al Pacificului şi insulele sale sunt frecvent lovite de cutremure.
Cutremurul cu magnitudinea de 5,6 s-a produs în largul oceanului, la aproximativ 100 de kilometri nord-est de Wellington.
Seismul s-a produs în jurul orei locale 8 şi a fost resimţit de mii de neozeelandezi care se pregăteau să înceapă munca.


Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



TACATACA.PROSPORT.RO

CANCAN.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe