Ministrul de externe iranian: Situl nuclear Fordow este deteriorat grav de bombardamentele americane
09:14, 02 Iul. 2025
Bombardarea de către SUA a sitului nuclear Fordow al Iranului a „deteriorat grav și puternic” instalația, a declarat ministrul iranian de externe Abbas Araqchi într-un interviu acordat CBS News, scrie Reuters.