- Home
- Externe
- ROMA, (17.05.2019, 21:18)
- Mihai Draghici
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Zeci de imigranţi, salvaţi din Marea Mediterană de autorităţile libiene
Paza de Coastă din Libia a salvat zeci de imigranţi extracomunitari care pluteau în derivă în sudul Mării Mediterane, relatează agenţia de presă ANSA.
178 afișări

Zeci de imigranţi, salvaţi din Marea Mediterană de autorităţile libiene
"Au fost salvaţi 61 de imigranţi care se aflau la bordul unei ambarcaţiuni la circa 60 de kilometri nord de Tripoli", a comunicat Paza de Coastă din Libia.
"A fost oferită asistenţă medicală de către membri ai Organizaţiei Internaţionale pentru Migraţie şi de către Înaltul Comisariat ONU pentru Refugiaţi", precizează autorităţile libiene.
Miercuri, o navă a organizaţiei umanitare germane Sea-Watch a anunţat că a salvat 65 de imigranţi extracomunitari din sudul Mării Mediterane. Unii imigranţi au primit vineri permisiunea de a debarca în Italia.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Jane Fonda a rămas cu o tăietură pe față după palma dată de Jennifer Lopez: „Nu și-a cerut niciodată scuze”
-
Putin anunţă că Rusia va amplasa arme nucleare tactice în Belarus
-
Victorie pentru industria auto germană. Comisia Europeană şi Germania ajung la un acord în disputa privind interzicerea motoarelor cu ardere internă
-
Andorra - România 0-2. Tricolorii obţin prima victorie din preliminariile Euro 2024
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO

CANCAN.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe