Prima pagină » Life-Inedit » Andreea Marin Bănică: Mi-a trecut prin cap să mă sinucid

Andreea Marin Bănică: Mi-a trecut prin cap să mă sinucid

Andreea Marin Bănică a declarat, într-un interviu pentru revista Tango, că s-a gândit să se sinucidă, la scurt timp după moartea mamei sale.
Andreea Marin Bănică: Mi-a trecut prin cap să mă sinucid

„Da, mi-a trecut prin cap prostia asta – pentru că este o prostie – atunci când eram vulnerabilă, după ce mama s-a stins în braţele mele”, a declarat Andreea Marin pentru Tango.

„Mă tem de boală, de durere, de neputinţă, nu de moarte în sine, aşadar, ci de ceea ce o poate precede. Şi eu vreau să cred că nu ne stingem… de tot. Eu simt o comunicare incredibilă cu mama mea, sunt întâmplări greu de descris, care-mi argumentează credinţa că ea există aproape de mine şi după ce n-a mai fost pe pământ, dar n-aş insista asupra subiectului, poate nu toată lumea vede asta cu ochi buni şi, în fond, e experienţa mea, nu încerc să conving pe nimeni că ar fi sau nu aşa”.

Citeşte interviul integral al Andreei Marin Bănică pe www.tango.ro.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da