- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
NEWS ALERT Ploi, lapoviţă şi vânt în Bucureşti, până duminică dimineaţă
Vremea se va menţine închisă, cu precipitaţii însemnate cantitativ, sub formă de ploaie şi lapoviţă, reiese din prognoza specială emisă pentru Bucureşti pentru intervalul vineri ora 10.00 - duminică ora 10.00.

Vremea se va menţine închisă, cu precipitaţii însemnate cantitativ (în medie se vor acumula 20-25 l/mp). Acestea vor fi sub formă de ploaie şi lapoviţă, când şi vântul va avea intensificări, cu rafale de până la 45-55 km/h.
Din noaptea de vineri spre sâmbătă vor predomina ninsorile, astfel încât până în dimineaţa zilei de duminică, stratul de zăpadă depus va avea grosimi variabile, în general de 8-15 cm, iar vântul va slăbi treptat în intensitate.
Temperatura aerului nu va avea variaţii semnificative şi va fi de -1-1 grad.
ULTIMELE ȘTIRI
-
FOTO. Ce a văzut Chris Rock când Will Smith l-a pălmuit în timpul Oscarurilor. Imaginile create de A.I. redau momentul
-
Tensiune crescută în Taiwan: 9 avioane militare chineze au depăşit linia mediană
-
Franţa a luat foc, după ce un viceministru a apărut pe coperta Playboy
-
Papa Francisc a părăsit spitalul şi va prezida slujba din Duminica Floriilor: Sunt încă în viaţă
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.






ŞTIRILE ZILEI
-
ieri, 23:08
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, anul 2, ziua 38. Au cedat ucrainenii? Un steag Wagner flutură în centrul oraşului Bahmut / Mitropolitul Kievului a primit două luni de arest la domiciliu / Faptul că Rusia a ajuns să prezideze Consiliul de Securitate ONU este un eşec instituţional, acuză Zelenski
-
ieri, 22:49
Franţa a luat foc, după ce un viceministru a apărut pe coperta Playboy