- Home
- Politic
- BUCUREŞTI, (09.01.2025, 22:38)
- Gabriel Pecheanu
Barna: Nu luăm în calcul majorarea TVA, Nu modificăm impozitul pe salarii
Nu luăm în calcul la construcţia bugetului majorarea TVA-ului şi nu modificăm impozitul pe salarii, spune ministrul de Finanţe, Tanczos Barna.
Urmărește
788 afișări
Barna: Nu luăm în calcul majorarea TVA, Nu modificăm impozitul pe salarii
„Nu luăm în calcul la construcţia bugetului majorarea TVA-ului. Nu modificăm impozitul pe salarii”, spune la Antena 3 CNN ministrul de Finanţe, Tanczos Barna.
Referitor la impozitul pe venit al firmelor, el afirmă că au fost făcute modificările asumate de guvern în ordonaţa de ajustări multi-sectoriale.
„Acolo, într-adevăr, a fost redus plafonl pentru microintreprenderi la 250.000 de euro. A fost majorat impozitul pe dividend de la 8%-10% şi au fost eliminate al cele facilităţi temporare de care au beneficiat cel din construcţii IT şi agricultură. Nu ne propunem alte modificări pe impozitarea salarii lor”, încheie Tanczos Barna.
ULTIMELE ȘTIRI
-
VIDEO. Hamas a predat Crucii Roșii primele trei ostatice, care le vor duce la militarii israelieni din Gaza
-
Daunele la cablurile din Marea Baltică ar fi fost cauzate de accidente maritime, nu de sabotaj rusesc
-
Hamas aşteaptă lista cu 90 de prizonieri pelestinieni ce vor fi eliberaţi de Israel
-
Numele celor trei ostatice eliberate de Hamas, făcute publice. Printre ele, o româncă
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Citește pe alephnews.ro: TU l-ai vota pe Donald Trump, dacă ar candida la Președinția României? VOTEAZĂ AICI / Sondaj Aleph News – Mediafax – Ziarul Financiar
Citește pe www.zf.ro: Surpriză la început de an: FMI a schimbat şeful pentru România şi descinde la Bucureşti la începutul lunii februarie să se întâlnească cu Guvernul şi BNR pentru a ”analiza evoluţiile economice şi financiare recente”
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Djokovic a refuzat interviul tradițional de pe teren la Australian Open. Ce explicații a oferit sârbul după decizia luată
Surpriză la început de an: FMI a schimbat şeful pentru România şi descinde la Bucureşti la începutul lunii februarie să se întâlnească cu Guvernul şi BNR pentru a ”analiza evoluţiile economice şi financiare recente”
A doua cea mai mare metropola a lumii riscă să dispară sub ape, iar soarta mega-oraşului atârnă în mâinile unui miliardar
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
Prezentatoarea știrilor și iubita ei cântăreață, imagini îndrăznețe din vacanța romantică din Costa Rica
PROSPORT.RO
Pensii cu 660 lei mai mari pentru această categorie de pensionari din România. Vezi dacă te încadrezi!
CANCAN.RO
Tabel pentru bărbați și femei | Pe ce dată ieși la PENSIE, în funcție de luna și de anul nașterii
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe