Prima pagină » Politic » Băsescu: Zece ani la Cotroceni mi se pare mult. Sunt dispus să revenim la mandatul de patru ani

Băsescu: Zece ani la Cotroceni mi se pare mult. Sunt dispus să revenim la mandatul de patru ani

Preşedintele Traian Băsescu a declarat, joi, la B1TV, că zece ani la Cotroceni pentru un preşedinte i se pare "mult", el menţionând că toate studiile de management arată că este bine să stai într-un post maximum opt ani.
Băsescu: Zece ani la Cotroceni mi se pare mult. Sunt dispus să revenim la mandatul de patru ani

Mie mi se pare foarte mult„, a spus Băsescu la B1 TV, întrebat cum este să fii preşedinte la Cotroceni pentru 10 ani.

El a menţionat că este dispus la revenirea la mandatul de patru ani, într-un proces de revizuire a Constituţiei.

E mult pentru mine să intru în acelaşi birou zece ani, şi pentru popor să te suporte (ca preşedinte, n.r.)”, a spus Băsescu râzând.

El a adaugat că toate tratatele de management ştiinţific recomandă prezenţa într-un post maxim opt ani.

Şeful statului a mai declarat, în ultima vreme, că este dispus să renunţe la un an de mandat pentru revizuirea Constituţiei, dacă se stabileşte revenirea la mandatul de patru ani.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da