- Home
- Social
- SUCEAVA, (12.01.2016, 13:21)
- Tibi Bujdei
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Documente ridicate de DNA de la Primăria Botoşani şi CJ, în două dosare
Procurorii DNA Suceava au ridicat documente, marţi, de la Primăria Botoşani, într-un caz în care există suspiciuni privind ilegalităţi la atribuirea unor locuinţe ANL, şi de la Consiliul Judeţean Botoşani, legate de atribuirea unor contracte pentru drumuri locale, transmite corespondentul MEDIAFAX.
327 afișări

Documente ridicate de DNA de la Primăria Botoşani şi CJ, în două dosare
Procurorul şef al DNA - Serviciul Teritorial Suceava, Mihaela Mihai, a declarat, marţi, că au fost ridicate documente de la Primăria Botoşani şi de la Consiliul Judeţean Botoşani.
Ea a precizat că documentele ridicate de la Primărie vizează suspiciuni de ilegalităţi privind criteriile de atribuire a unor locuinţe ANL care au fost repartizate în mandatul fostului primar Cătălin Flutur.
Documentele ridicate de la CJ Botoşani vizează un dosar privind atribuirea lucrărilor pentru unele drumuri locale, a precizat sursa citată.
ULTIMELE ȘTIRI
-
România e în top 4 țări europene unde copiii stau cei mai mulți ani în învățământul obligatoriu. Topul celorlalte țări
-
Iranienii vor fi atacaţi cu propriile arme? SUA au aprobat transferul de arme iraniene confiscate către Ucraina
-
Războiul din Ucraina, ziua 589. Ucraina dezvoltă „pelerina de invizibilitate”
-
UE a ajuns la un acord pentru a aborda crizele în domeniul migraţiei şi azilului



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO

CANCAN.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe